Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Biskup Malý k návštěvě prezidenta Číny: Mlčení o lidských právech by bylo ostudou a zbabělostí

Domácí zpravodajství / vlu / APHA / 24. března 2016 15:17
Biskup Malý k návštěvě prezidenta Číny: Mlčení o lidských právech by bylo ostudou a zbabělostí

Ilustrační foto: čínská vlajka
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Při příležitosti státní návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky v České republice ve dnech 28.–30. března vítá biskup Václav Malý všechny občanské iniciativy, které budou požadovat, aby naši představitelé spojili ekonomické dohody s otázkou lidských práv v Číně.

„Vítám všechny občanské iniciativy, které budou během návštěvy čínského prezidenta nenásilným a klidným způsobem požadovat, aby naši představitelé odpovědně při oficiálních jednáních spojili ekonomické dohody s otázkou lidských práv v Číně. Mlčení by bylo ostudou a zbabělostí,“ říká biskup Malý.

Biskup Václav Malý jako předseda rady Iustitia et Pax pravidelně podniká cesty do zemí, kde křesťané, ale ani ostatní občané nemohou žít svobodně. Své poznatky si nenechává pro sebe, ale přednáší, pořádá debaty a často využívá pozvání do médií. V roce 2005 měl možnost vidět nelehký život křesťanů v komunistické Číně. Při svém neoficiálním pobytu se tehdy setkal se zástupci disentu, obhájci lidských práv i členy jednotlivých církví.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)