Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež schválil biskupa v Šanghaji, jehož jednostranně jmenovala Čína

Ze světa / / ČTK / 20. července 2023 12:49
Papež schválil biskupa v Šanghaji, jehož jednostranně jmenovala Čína

Ilustrační foto
Autor: thecatholiccatalogue.com

Vatikán - Papež František schválil nového biskupa v Šanghaji, kterého navzdory dohodě s Vatikánem o společném výběru katolických biskupů Čína letos v dubnu jmenovala jednostranně. V prohlášení to podle agentury Reuters uvedl Vatikán. Vedení diecéze v Šanghaji, která je se 150.000 věřícími největší v Číně, převzal biskup Šen Pin už 4. dubna; Vatikán to tehdy odmítl komentovat.

Vatikánský státní sekretář, kardinál Pietro Parolin v samostatně zveřejněném rozhovoru čínský postup kritizoval. Přesun Šena do šanghajské diecéze podle něj Čína nekonzultovala s Vatikánem a jednostranný krok byl v rozporu s praxí "dialogu a spolupráce", o kterých hovoří čínsko-vatikánská dohoda z roku 2018.

Tato dohoda měla zaručit jmenování biskupů v Číně po souhlasu čínských úřadů a Vatikánu. Znění dohody, která byla několikrát prodloužena, je tajné a její existenci část církevních hodnostářů a katolických věřících kritizuje. Podle nich nezmírnila perzekuci, které čelí členové církve ze strany komunistických úřadů. Vatikán argumentuje, že jde sice o nedokonalý, ale o nutný prostředek k dialogu s čínskými úřady v zájmu blaha čínských katolíků.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)