Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zemřela zakladatelka katolické televize EWTN matka Angelica

Ze světa / vlu / ČTK / 29. března 2016 9:46
Zemřela zakladatelka katolické televize EWTN matka Angelica

Matka Angelica
Autor: Ewtn.com

New York - Ve Spojených státech v neděli zemřela zakladatelka celosvětové katolické televizní sítě EWTN matka Angelica, bylo ji 92 let. Dnes o tom informovala stanice BBC. Katolická řádová sestra se od roku 2001, kdy prodělala mozkovou mrtvici, potýkala se zdravotními problémy.

"Zanechala nesmazatelné stopy v Alabamě, v katolické církvi i v celém světě," uvedl v kondolenci alabamský guvernér Robert Bentley. Právě v Alabamě Angelica, jejíž občanské jméno bylo Rita Antoinette Rizzoová, s projektem katolické televize začala. Vysílat začala v roce 1981 z garáže kláštera.

K založení televize ji vedl nesouhlas vystupovat se svým pořadem na tradičních komerčních kanálech, které podle ní vysílají i rouhačské pořady.

EWTN o sobě tvrdí, že je největší církevní mediální sítí na světě. Má jedenáct televizních kanálů, které jsou dostupně ve 145 zemích. Provozuje rovněž rozhlasové stanice a vydává noviny. Čas od času se stává terčem kritiky liberálních i konzervativních katolíků, EWTN ale sama sebe označuje za loajální vůči Vatikánu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)