Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Katoličtí biskupové odsoudili Trumpovo rozhodnutí odstoupit od klimatické dohody

Ze světa / kir / cirkev.cz / 9. června 2017 11:24
Katoličtí biskupové odsoudili Trumpovo rozhodnutí odstoupit od klimatické dohody

Ilustrační foto
Autor: Christnet.cz / Vít Luštinec

Washington - Biskupové římskokatolické církve ve Spojených státech vystoupili s ostrou kritikou prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho rozhodnutí odstoupit od Pařížské dohody o klimatu. Podle nich jeho rozhodnutí nectí závazek USA a Pařížskou dohodu hluboce komplikuje.

Předseda výboru pro mezinárodní spravedlnost a mír Biskupské konference USA Oscar Cantu zdůraznil v prohlášení vydaném krátce po prezidentově oznámení v Bílém domě, že „Písmo svaté stvrzuje hodnotu péče o stvoření a také vzájemnou péči v rámci lidské solidarity“, přičemž „Pařížská dohoda představuje mezinárodní závazek, který tyto hodnoty prosazuje“.

Biskup Cantu řekl, že „rozhodnutí prezidenta Trumpa poškodí lidi v USA a ve světě, obzvláště ty nejchudší a nejzranitelnější komunity“. Prohlášení dále zmiňuje, že dopad změny klimatu je už viditelný při „zvyšování hladiny moří, tání ledovců, intenzivnějších bouřkách a častějších vlnách veder“.

Biskup Cantu dále uvedl, že Biskupská konference USA, papež František a „celá katolická církev důsledně prosazuje Pařížskou dohodu jako důležitý mezinárodní mechanismus při prosazování ochrany životního prostředí a při zmírňování změny klimatu“.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
23%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
23%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 230)