Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zahájení akademického roku doprovodí bohoslužba u Salvátora v Klementinu nebo v evangelickém kostele

Domácí zpravodajství / juml / red, / 2. října 2017 1:01
Zahájení akademického roku doprovodí bohoslužba u Salvátora v Klementinu nebo v evangelickém kostele

Kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze, sídlo Akademické farnosti pro pastoraci studentů, učitelů a zaměstnanců pražských vysokých škol a jejich rodinných příslušníků
Autor: Wikipedia.org / Prazak / Creative Commons

Praha - U příležitosti zahájení akademického roku 2017/2018 se v Akademického farnosti v kostele Nejsvětějsího Salvátora v Praze koná v úterý 3. října  slavnostní bohoslužba. Mši sv. bude sloužit mladý jezuitský duchovní Jan Regner, promluví Marek Vácha, který kromě kněžské služby působí i jako univerzitní pedagog a přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Liturgii doprovodí zpěvem salvátorská schola. Po bohoslužbě následuje neformální setkání s hudbou a občerstvením na Studentském nádvoří Klementina.

Římskokatolická akademická farnost Praha vznikla na začátku 90. let jako duchovní zázemí pro tisíce pražských studentů, učitelů a zaměstnanců vysokých škol a poskytuje svůj servis nejen v duchovní oblasti. Kostel Nejsvětějšího Salvátora je každoročně místem bohoslužeb, přednášek, meditací a také setkávání v rámci mezináboženského a ekumenického dialogu. Pořádají se zde diskusní večery se zajímavými osobnostmi především akademického života. Návštěvníci kostela se také mohou účastnit kulturních akcí - divadelních představení, koncertů i výstav. Farnost má i sociální a sportovní programy.

Zahájení akademického roku doprovodí bohoslužba u Salvátora v Klementinu nebo v evangelickém kostele

Obálka knihy Pijte z něho všichni
Autor: archiv autora

Evangelíci se sejdou v kostele U Martina ve zdi

Zahájení akademického roku si připomenou o den později i evangelíci. Fakultní bohoslužby Evangelické teologické fakulty UK se budou konat ve středu od 13. hodin v pražském kostele U Martina ve zdi, kde se i v 15. století poprvé v Praze slavila večeře Páně pod obojí. Bohoslužbu povede studentský kaplan Jan Štefan, kázat bude synodní senior Daniel Ženatý. V tomto kostele se pravidelně každou neděli večer konají také evangelické bohoslužby pro (nejen) evangelickou mládež.

Slavnosti bohoslužby pořádají i na dalších teologických fakultách a církevních školách po celé republice.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 147)