Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Církevní památky v Litoměřicích otevřou brány turistům

Kraje: Ústecký / juml / ČTK / 19. června 2018 17:56
Církevní památky v Litoměřicích otevřou brány turistům

Katedrála sv. Štěpána se zvonicí na Dómském pahorku v Litoměřicích. Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Karelj / Creative Commons

Litoměřice - Brány turistům otevřou v Litoměřicích před začátkem prázdnin některé kostely, které se stanou součástí okruhu církevními památkami. Letos se rozšířil o Severočeskou galerii výtvarného umění a věž u katedrály sv. Štěpána. ČTK o tom dnes informovala Radka Kubíčková z radnice.

Trasu už v roce 2016 připravilo litoměřické biskupství. Letos zahrnuje osm zastávek, a to katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstovaní Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

Poprvé se budou moci zájemci vydat po okruhu památkami 26. června a naposledy 16. září. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy.

Voucher na všech osm památek lze zakoupit za cenu vstupu do tří památek v ceně 150 Kč v infocentru, v kostele Všech svatých nebo v katedrále.d

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)