Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na španělskou svatojakubskou stezku vyrazilo letos rekordních 350.000 lidí

Ze světa / kir / ČTK / 31. prosince 2019 11:35
Na španělskou svatojakubskou stezku vyrazilo letos rekordních 350.000 lidí

Narůstající počty poutníků do Sangtiaga de Compostela od r. 1985 (zeleně vyznačeny svaté roky)
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Madrid - Španělskou částí slavné svatojakubské poutní stezky letos prošel rekordní počet lidí. Podle španělské rozhlasové stanice COPE do města Santiago de Compostela v Galicii vyrazilo nejspíš více než 350.000 poutníků. V loňském roce jich správci napočítali na Cestě svatého Jakuba kolem 327.000.

Rekord v počtu poutníků na španělské části svatojakubské stezky padl již třetí rok v řadě. Více než 300.000 lidí napočítali na cestě, jejíž hlavní trasa ve Španělsku vede od Pyrenejí přes Burgos a León do Santiaga de Compostela, poprvé v roce 2017.

Data za letošní rok sice ještě nejsou kompletní, už ke konci listopadu ale poutníků na španělské stezce bylo přes 344.000, a podle úřadů je tak jisté, že do konce roku překonal počet poutníků hranici 350.000.

Za poutníka je považován ten, kdo na cestě do Santiaga ujde aspoň 100 kilometrů pěšky nebo ujede 200 kilometrů na kole nebo na koni. Cílem poutě je katedrála ve městě Santiago de Compostela na severozápadě Španělska, ve kterém je údajně hrob svatého Jakuba Většího (španělsky Santiago). Historický střed města je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Kromě místních lze podle stanice COPE na svatojakubské stezce potkat nejčastěji Američany, Němce, Italy, Portugalce a Francouze. Celkem ale správci zaznamenali letos poutníky z více než 180 zemí světa.

Vysoký poutní provoz na stezce španělská církev očekává v roce 2021, na který dostal pozvání k návštěvě Santiaga de Compostela i papež František. Hlava římskokatolické církve navštívila město naposledy v roce 2010. Rok 2021 bude v Santiagu de Compostela mimořádný. Svátek svatého Jakuba, který je patronem Španělska, totiž připadne na neděli, a rok je tak považován za svatý.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 365)