Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Olomoucký maraton ve čtení Bible se letos uskuteční on-line

Kraje: Olomoucký / juml / ČTK / 1. dubna 2020 17:50
Olomoucký maraton ve čtení Bible se letos uskuteční on-line

Ilustrační foto: Bible v kostele
Autor: Daniel Bartoň / Christnet.eu

Olomouc - Čtyřiadvacetihodinový maraton v nepřetržitém čtení Bible se letos v Olomouci během nejdůležitějších křesťanských svátků uskuteční on-line. Pořadatelé se tuto v ČR ojedinělou tradici rozhodli nepřerušit ani kvůli pandemii koronaviru. Zaregistrovaní zájemci o čtení, kterých je každoročně kolem 300, budou svou část úryvků posílat v audio či videoformátu. Výjimečné čtení začne ve čtvrtek 9. dubna v 17:00 a skončí v pátek 10. dubna v 17:00, řekli ČTK pořadatelé.

On line přenos chystá na Zelený čtvrtek i olomoucké arcibiskupství.Bibli dosud zájemci nepřetržitě četli v prostorách kaple svatého Jeronýma v budově olomoucké radnice. Kvůli opatřením v souvislosti s virovou nákazou COVID-19 bylo letošní čtení ohroženo. "Jsme si ale vědomi toho, že právě letos je toto čtení důležité, snad více než kdy jindy. Pro naše město, kraj i každého, kdo v něm žije. A proto jsme hledali i jiné cesty k realizaci. Tou cestou je čtení bible 24 hodin on-line," uvedl organizátor akce Josef Kořenek.

Celodenní a celonoční čtení Bible v pětiminutových intervalech se v Olomouci letos uskuteční poosmé. O akci je každoročně velký zájem, lidé napříč všemi věkovými skupinami se hlásí s předstihem. Letos se zájemci stejně jako v předchozích ročnících musejí nejprve zaregistrovat na www.paschaliaolomucensia.cz/cteni-bible a vybrat si čas a úryvek. Poté se mohou pustit do čtení a svůj přednes natočit ve formátu audio nebo video a nahrát jej na odkaz, který jim přijde při registraci do e-mailu, doplnili pořadatelé.

On-line přenos na dálku chystá také olomoucké arcibiskupství, bude to tzv. missa chrismatis, tedy mše se svěcením olejů na Zelený čtvrtek ráno. "Každý rok se při ní v katedrále shromažďují stovky kněží z celé diecéze a obnovují své kněžské závazky. Abychom jim umožnili účast aspoň na dálku, budeme tuto bohoslužbu vysílat na youtube," řekl dnes ČTK mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka. Ostatní faráři se řídí podle svých možností. Olomoucké arcibiskupství dnes na svých stránkách zveřejnilo pro kněze podrobný návod, jak letos oslavit Velikonoce. Vydala ho Česká biskupská konference. Kněží i bez účasti věřících musejí při obřadech dodržovat veškerá opatření.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 137)