Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Milosrdní bratři pořádají v neděli večer koncert na pomoc Itálii. Pomáhají i Lékaři bez hranic

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 2. dubna 2020 11:28
Milosrdní bratři pořádají v neděli večer koncert na pomoc Itálii. Pomáhají i Lékaři bez hranic

Ilustrační foto: V loňském roce proběhla i v České republice sbírka na podporu italským nemocnicím
Autor: www.milosrdni.cz

Ostrava -

Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer od  20. hodin v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat televize Noe a Radio Proglas.

"V Česku teď svádíme těžký boj, aby se šíření koronaviru co nejvíce zpomalilo a ideálně zastavilo, ale nezapomínejme na země, kde je situace mnohem horší," píše na svém webu komunita českých a moravských milosrdných bratří. "Třeba v Itálii nemocnice nezvládají nápor nemocných, zdravotníci jsou na hranici úplného vyčerpání. Mnozí jsou sami nakažení, trpí nedostatkem zdravotnického materiálu a přístrojů pro ošetřování nemocných, chybí plicní ventilátory a další."

Čeští milosrdní bratři vyslyšeli prosbu italské komunity o pomoc a mimo jiné vyhlásili veřejnou sbírku. Televize Noe se k ní připojuje živým vysíláním dobročinného koncertu Pomoc pro Itálii. Uskuteční se v neděli 5. dubna ve 20:00 hodin v brněnské vile Stiassni a účinkovat bude Trio Bohémo, jehož členy jsou Kristina Vocetková (violoncello), Matouš Pěruška (housle) a Jan Vojtek (klavír). Všichni tři členové uskupení jsou studenty Lisztovy akademie v Budapešti a jsou úspěšní také jako sólisté s mnoha mezinárodními oceněními. V koncertním prostoru bez diváků zazní skladby Josepha Haydna, Antonína Dvořáka a Paula Schoenfielda, moderátor večera Vít Pospíchal povede také rozhovory s představeným české komunity milosrdných bratří Martinem Mackem a italským provinciálem Massimem Villou.

Přispívat na Pomoc pro Itálii lze již nyní, a to na otevřené konto s číslem 1341663309/0800 s variabilním symbolem 2020. Veškerý výtěžek ze sbírky bude použit v řádových nemocnicích v Itálii, kde milosrdní bratři a spolupracovníci ošetřují nakažené koronavirem.

Hospitálský řád sv. Jana z Boha neboli Milosrdní bratři je společenství laických bratří zasvěcených službě nemocným. Ve více než padesáti zemích světa jich působí přibližně 1200. Problémy světa se jich tedy dotýkají přímo. Dříve to byla ebola, boj s následky vln tsunami a další. Dnes je to pandemie koronaviru. Milosrdní bratři a jejich spolupracovníci jsou v první linii boje s nákazou COVID-19 v Rakousku, v Německu i ve Francii, ale zdaleka nejhorší situace je ve Španělsku, kde na COVID-19 jeden z milosrdných bratří dokonce zemřel a stovky spolupracovníků jsou nakažených, a hlavně v Itálii.

Pomáhají i Lékaři bez hranic

Také Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) rozšiřila svou pomoc v boji s nemocí COVID-19 například v Itálii, Španělsku, Francii či Belgii. Snaží se podpořit zejména přetížené nemocnice, vyčerpané zdravotníky a nejvíce zranitelné skupiny lidí jako jsou senioři, lidé na útěku nebo lidé bez domova. Možnosti, jak projekty podpořit, udává organizace na svých webových stránkách.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 177)