Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Č. Krumlov půjčil farnosti techniku, s níž církev odvysílá mše

Kraje: Jihočeský / vlu / ČTK / 8. dubna 2020 17:05
Č. Krumlov půjčil farnosti techniku, s níž církev odvysílá mše

Český Krumlov
Autor: Unsplash.com / Vlad Kiselov

Český Krumlov - Techniku, kterou využívá město Český Krumlov pro přenosy z jednání zastupitelstva, teď na několik dní přesune do kostela sv. Víta. Farnosti pomůže vysílat velikonoční bohoslužby. Kvůli nouzovému stavu v ČR nemohou být veřejné mše, českokrumlovská farnost proto zprovoznila vlastní kanál na serveru YouTube, kde denně od 17:00 vysílá přenos ze zimní kaple chrámu. ČTK to dnes v tiskové zprávě oznámila mluvčí radnice Petra Nestávalová.

Přenosovou techniku nyní město nepoužívá, protože zastupitelstvo nezasedlo. „Tak nás napadlo spojit síly a vypomoci farnosti. Spojili jsme se s firmou MediaWork, která pro město zajišťuje on-line přenosy ze zastupitelstva, a domluvili se na této neobvyklé spolupráci a výpomoci,“ uvedl tajemník městského úřadu Radim Rouče. Radnice půjčila farnosti ozvučení, firma dodala kamery, městské divadlo poskytlo mikrofony.

Velikonoční bohoslužby budou v krumlovském chrámu sv. Víta. Na Zelený čtvrtek a na Velký pátek od 18:00, na Bílou sobotu po setmění ve 20:00 a na Boží hod velikonoční v 9:30. Farnost omezila počet lidí sloužících bohoslužbu na tři, kněze a dva přisluhující. Normálně jsou velikonoční mše slavnostní, s velkým chrámovým sborem za doprovodu varhan a dalšími obřady. Nyní je musela církev zjednodušit a zkrátit.

„To podstatné v nich ale zůstane. Jsem rád, že můžeme veřejnosti sdělení předávat v přímém přenosu, protože věřící jsou s námi spojeni duchovně, modlitbou, i když tady nebudou sedět,“ uvedl českokrumlovský farář Václav Pícha.

Mše bude vysílat i Českokrumlovská televize, s níž radnice spolupracuje. Firma MediaWork je nasnímá třemi kamerami. Televize i zmíněná technická firma zprostředkují bohoslužby zdarma, bez nároku na honorář.

V českobudějovické diecézi je podle loňského sčítání účastníků nedělních bohoslužeb lehce přes 18.000. Českobudějovická diecéze zahrnuje Jihočeský kraj, na Vysočině bývalý okres Pelhřimov a v Plzeňském kraji Nepomuk a okolí. Na ploše 12.500 kilometrů má 354 farností, 90 kněžích, stará se o 522 kostelů a kaplí.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)