Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Do kláštera v Bavorsku došel pohled se zpožděním půl století

Ze světa / kir / ČTK / 10. října 2020 19:48
Do kláštera v Bavorsku došel pohled se zpožděním půl století

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Daniel Tibi / Creative Commons

Mnichov - Heslem "Lépe pozdě než nikdy" se zřejmě řídila pošta, když do benediktinského kláštera Münsterschwarzach v Bavorsku minulý týden doručila pohled se zpožděním delším než půl století. Informovala o tom německá média.

Na pohlednici se známkou v hodnotě 20 lir stojí datum 20. dubna 1969. Několik noviců ji poslalo z římského Institutu sv. Anselma, ovšem se špatně uvedeným poštovním směrovacím číslem. Jejím adresátem byl rovněž čekatel na vstup do benediktinského řádu jménem Raphael.

Portál domradio.de uvádí, že zástupci opatství nevědí, kde pohled více než 51 let vězel, domnívají se, že v Itálii. Ne všichni tehdejší novicové, kteří pohled z Říma poslali, žijí v jednom z nejvýznamnějších benediktinských klášterů i dnes.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)