Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nad Prahou zazněla modlitba za lidskou sounáležitost

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 16. listopadu 2020 22:56
Nad Prahou zazněla modlitba za lidskou sounáležitost

Ilustrační foto
Autor: Pixabay.com

Praha - Nad Prahou dnes zazněla modlitba za lidskou sounáležitost, podpořit měla lidi nakažené koronavirem. Kněz Pavel Pola ji netradičně pronesl na palubě historického letounu Lockheed L-10 Electra, který patřil podnikateli Janu Antonínu Baťovi. Chtěl tak povzbudit lidi v současné nelehké době, řekl ČTK.

S nabídkou účasti oslovily převora kláštera Pražského Jezulátka Polu Seznam Zprávy. „Je to podle mě gesto, které může lidi nějakým způsobem povzbudit. To je cílem mojí modlitby, abych lidem předal zprávu o naději, že věci, které prožíváme, mají smysl,“ řekl ČTK před startem. Požehnáním nad Prahou chtěl lidi povzbudit a připomenout jim sounáležitost. „Že jako lidé patříme k sobě, že nejsme nikdo sami,“ podotkl.

Modlitbu Pola pronesl z dvoumotorového dolnoplošníku z poloviny 30. let minulého století, který zakoupil průmyslník Baťa. Stroj s číslem 1091 byl původně určen pro americkou pilotku Amelii Mary Earhartovou, která s ním chtěla obletět svět. Baťa ho ale koupil dříve, když při své cestě kolem světa nouzově přistál v Chicagu a nutně potřeboval jiné letadlo, uvedly Seznam Zprávy. Earhartová musela použít jiný stroj. Při své cestě v roce 1937 pak beze stopy zmizela. Letoun v roce 2009 získal Ivo Lukačovič, majitel serveru Seznam.cz a Seznam Zprávy.

Pola považuje modlitbu v letadle za symbolickou. „Letadlo poskytuje nadhled a to je něco, co bych lidem moc chtěl přát, abychom se dokázali na svůj život dívat s nadhledem, s odstupem, ve větším kontextu,“ řekl.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
55%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
45%
 
V mé církvi již ženy slouží
0%
 
(Počet hlasů celkem: 11)