Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 9. července 2021 13:42
Setkání na střeše Arcibiskupského paláce hodnotí policie jako možný přestupek

Arcibiskupský palác v Praze
Autor: Wikipedia.org / Sokkk y / Creative Commons

Praha - Dubnový večírek, který se konal na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí, vyhodnotila policie jako možné přestupkové jednání. Událost i sedm zúčastněných lidí proto oznámila k dořešení příslušným orgánům. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Akce se konala v době, kdy byla podobná setkání zakázána kvůli pandemické situaci.

Setkání se uskutečnilo 27. dubna, tedy den poté, co kardinál Dominik Duka oslavil narozeniny. Podle informací médií se akce zúčastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí Dukova sekretariátu Vojtěch Mátl, šéf Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž či velitel Hradní stráže Jaroslav Ackermann.

Věc prověřovala policie. "Podle našich zjištění došlo ve věci k podezření ze spáchání přestupkového jednání," sdělil nyní Rybanský. Případem se tak budou zabývat pražští hygienici ve správním řízení.

Baláž a jeho náměstek Radim Kincl dostali v kázeňském řízení za účast na akci pokutu od policejního prezidia, protože na sobě neměli navzdory tehdy platným předpisům respirátory. Výši pokuty za tento přestupek prezidium nesdělilo a trvá na tom, že členové prezidentovy ochranky byli na střeše arcibiskupství na pracovní schůzce.

Podle snímků serveru Blesk.cz, který na oslavu upozornil, popíjela skupina mužů na střeše alkohol a kouřila doutníky a večírek trval nejméně od 17:30 zhruba do jedné hodiny ranní. Dukův mediální poradce Romuald Štěpán k tomu uvedl, že akce souvisela s plánovaným festivalem Navalis, který pořádá společnost Svatojánský spolek založená právě Bergmanem. Tuto verzi ale popřel předseda spolku.

Podobnou záležitost řešila policie po lednovém večírku v Teplicích. V tamním hotelu slavil narozeniny podnikatel a bývalý vlivný politik ČSSD Petr Benda. Oslavy se účastnil mimo jiné liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého kvůli tomu policejní prezident Jan Švejdar odvolal z funkce. Na oslavě byli také bývalý premiér Jiří Paroubek, tehdejší šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička či místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)