Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Na Haiti propustili dva ze skupiny 17 unesených křesťanských misionářů

Ze světa / kir / ČTK, red. / 22. listopadu 2021 9:55
Na Haiti propustili dva ze skupiny 17 unesených křesťanských misionářů

Ilustrační foto: Obyvatelé Port-au-Prince hlavního města Haiti
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Port-au-Prince - Na Haiti byli propuštěni dva lidé ze skupiny 17 křesťanských misionářů z Kanady a USA, které v říjnu unesl tamní zločinecký gang. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení náboženské organizace Christian Aid Ministries, k níž se unesení misionáři hlásí.

"Dozvěděli jsme se, že dvě rukojmí na Haiti byla propuštěna," uvedla náboženská organizace, podle níž jsou propuštění v bezpečí a je o ně dobře postaráno. Další podrobnosti zveřejnit nechce.

Misionáře na Haiti unesl gang 400 Mawozo poté, co navštívili tamní sirotčinec, a požaduje za propuštění každého z nich výkupné jeden milion dolarů (22,5 milionů Kč). Ve skupině, kterou tvoří 16 Američanů a jeden Kanaďan, je i pět dětí.

Haiti je nejchudší zemí na americkém kontinentě. V letošním roce jej postihlo silné zemětřesení. Bylo potvrzeno více jak 2000 mrtvých a tisíce dalších zraněných. Podle nytimes.com byla v oblasti zničena velká většina kostelů.

V roce 2010 zemi postihlo ještě ničivější zemětřesení, které si vyžádalo 200 000 obětí a tisíce lidí opustilo domovy. Nyní se země nachází také v politické krizi - poté, co byl na jaře zavražděn haitský prezident ve svém domě ozbrojeným komandem - a situaci zhoršuje pandemie, která  si vyžádala více než 700 obětí a srazila haitský zdravotnický systém na kolena.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
24%
 
Ne
24%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 54)