Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V USA rychle přibývá lidí bez náboženského vyznání. Křesťané ale stále převládají

Ze světa / kir / ČTK / 15. prosince 2021 12:06
V USA rychle přibývá lidí bez náboženského vyznání. Křesťané ale stále převládají

Ilustrační foto
Autor: Christnet.cz / Vít Luštinec

Washington - V USA rychle přibývá lidí, kteří se nehlásí k žádnému náboženství, vyplývá ze závěrů dnes zveřejněného průzkumu Pewova výzkumného centra. Zhruba 29 procent dospělých Američanů uvedlo, že nemá náboženské vyznání, zatímco před 14 lety, kdy centrum poprvé provedlo podobný průzkum, to bylo 16 procent. I tak se většina Američanů stále hlásí ke křesťanství. Informovala o tom agentura AFP.

V USA, které mají pověst země se silnou náboženskou tradicí, se podle průzkumu nyní 29 procent lidí považuje za ateisty, agnostiky nebo osoby bez konkrétního náboženského vyznání. Ke křesťanské víře se přihlásilo 63 procent lidí. V roce 2007 to přitom ještě bylo 78 procent lidí. Asi šest procent Američanů se přihlásilo k dalším náboženstvím - po jednom procentu k islámu, judaismu, buddhismu a hinduismu.

"Jasná sekularizace americké společnosti v 21. století nejeví známky zpomalování," okomentovalo závěry své studie Pewovo výzkumné centrum. Dalším dokladem odklonu od víry je zjištění, že jen 45 procent dospělých se podle svých slov denně modlí oproti 58 procentům v roce 2007.

Pewovo centrum zkoumá taktéž vliv vyznání na politiku. V závěrech své předchozí studie podtrhlo, že 84 procent bělošských evangelikálních křesťanů volilo v loňských volbách Donalda Trumpa.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)