Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině

Domácí zpravodajství / kir / / 1. března 2022 0:39
Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině

Ilustrační foto
Autor: www.facebook.com/nekostel.restaurace

Praha -
Pravidelné alternativní bohoslužby v Rock Café (Národní 20, Praha 1) reflektují  situaci na Ukrajině. Známé duo evangelických farářů, s velkou základnou sledujících i na sociálních sítích, Pastoral Brothers v úterý 1. března od 20:00 v divadle na Národní třídě okomentují aktuální válku na Ukrajině. Pomůže jim v tom několik hostů – politolog s ukrajinským původem Milan Balahura, manželé Nicholsovi, kteří před několika dny přijeli z Ukrajiny do Prahy a hudbou program doprovodí dvě umělkyně pocházející z Oděsy a Charkova. Magazin Christnet o večeru za organizátory informoval Lukáš Jadrníček.
 
Dalšími hosty, kteří podají přímé svědectví z Ukrajiny posledních dní jsou manželé Nicholsovi. Robert Nichols žije od roku 2018 na Ukrajině, kde učí anglický jazyk. Jeho manželka je rodilou Ukrajinkou. Před dvěma týdny společně opustili Ukrajinu kvůli hrozbě ruské invaze. Na jevišti krátce okomentují aktuální situaci a nastíní možnosti přímé pomoci ukrajinským uprchlíkům v Praze.

Posledními oficiálními hosty večera jsou dvě hudebnice ukrajinského původu žijící v Praze. Vartui Saribekian, houslistka původem z Oděsy, a Irina Cherkashyna, klavíristka pocházející z Charkova, Nekostel doprovodí ukrajinskými melodiemi.

Nakonec každého Nekostelu se pořádá sbírka na pomoc potřebným. Od začátku roku na tyto účely účastníci vybrali celých 14.000 Kč. První březnový den se bude vybírat na sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národa.

Po skončení oficiální části programu je možnost s hosty a Pastoral Brothers zůstat v Rock Café a najít u nich odpovědi na další otázky, které návštěvníky tíží. 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)