Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny

Ze světa / kir / ČTK / 18. dubna 2022 0:27
Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny

Kaple svatého Jiří na hradě Windsor
Autor: Wikipedia.org / Aurelien Guichard / Creative Commons

Windsor - Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny, královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Poprvé se však bohoslužby zúčastnily dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate, osmiletý George a šestiletá Charlotte, uvedla agentura DPA.

Princ George byl stejně jako jeho otec oblečen do tmavě modrého obleku. Šaty princezny Charlotty zase ladily se světle modrým oblečením její matky.

Královna se v poslední době stále častěji vyhýbá veřejným aktivitám kvůli zdravotním problémům. Královna, které bude příští týden 96 let, omezila své veřejné povinnosti od října, kdy strávila noc v nemocnici, a po únorovém prodělání nemoci covid-19. Minulý měsíc se zúčastnila zádušní mše za svého zesnulého manžela prince Philipa a nadále se setkává s diplomaty a politiky. Ve čtvrtek ji navštívil její vnuk Harry s manželkou Meghan. Bylo to poprvé od roku 2020, kdy pár společně navštívil Británii.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)