Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinál ocenil medailí režiséra Stracha, právníka Němce a svého mediálního poradce Roba

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 16. června 2022 14:12
Kardinál ocenil medailí režiséra Stracha, právníka Němce a svého mediálního poradce Roba

Právník Ronald Němec, mediální poradce kardinála Duky Štěpán Rob a režisér Jiří Strach
Autor: Apha.cz

Praha - Včera na svátek svatého Víta, patrona hlavního chrámu pražské arcidiecéze, ocenil kardinál Dominik Duka několik osobností za jejich službu církvi, informuje o tom web pražské arcidiecéze. Tři ze čtyř oceněných jsou jeho přátelé či blízcí spolupracovníci.

Stříbrnou medaili svatého Vojtěcha udělil Duka režiséru Jiřímu Strachovi „za jeho uměleckou práci v oblasti kinematografie a za jeho postoje, které dokládají, že křesťanství, respektive katolická církev má schopnost vstupovat do současné tvorby i do veřejné debaty způsobem oceňovaným širokou veřejností.“

Medaili svatého Jana Nepomuckého Štěpánu Robovi „za jeho spolupráci na pojetí komunikace pražského arcibiskupství a vztahů s veřejností, i za příklad statečného osobního nasazení v době koronaviru“. Rob působí jako mediální poradce kardinála Duky.

Medaili biskupa Antonína Podlahy udělil končíčí pražský arcibiskup Ronaldu Němcovi „za jeho odvážné hájení práva a cti katolické církve i jejího zakladatele, Ježíše Krista; a to jak v soudních síních, tak v mediálních vystoupeních a debatách“.

Právník Němec a kardinál Dominik Duka podali žalobu na brněnské Centrum experimentálního divadla a Národní divadlo Brno. Kvůli kontroverzním divadelním hrám režiséra Olivera Frljiče, Prokletí a Naše násilí a vaše násilí na přehlídce Divadelní svět v květnu 2018, žádal Duka omluvu za zásah do svých osobnostních práv. Soudy Dukovu žádost ale zamítly a divadla se tak za uvedení kontroverzních her omlouvat nemuseli. Němec Duku zastupoval také v kauzách spojených s obětmi sexuálního násilí v církvi.

Stejnou medaili dostal i ředitel organizace Likvidace lepry Lubomír Hajas „který po charismatických zakladatelích Likvidace lepry, manželích Holých, úspěšně pokračuje a účinně pomáhá v boji s leprou, tuberkulózou a vředy buruli v Indii, Africe a Latinské Americe“, uvádí stránky pražského arcibiskupství.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
41%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
8%
 
Ne, jsem pro název manželství
8%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
36%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
7%
 
(Počet hlasů celkem: 353)