Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Donace.cz

Británie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla

Ze světa / kir / ČTK / 16. června 2022 14:17
Británie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla

Moskevský patriarcha Kirill
Autor: Wikipedia.org / Kremlin.ru - The President of Russia Press Office / Wikipedia Commons

Londýn - Británie uvalila sankce na patriarchu ruské pravoslavné církve Kirilla kvůli jeho podpoře války Ruska proti Ukrajině. Oznámilo to dnes britské ministerstvo zahraničí. Nová série britských sankcí postihne také zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Marii Lvovou-Bělovou kvůli podílu na vynucených adopcích a transportech ukrajinských dětí. Sankcionované osoby mají zakázaný vstup do Spojeného království a je jim zmrazen majetek v Británii.

Pětasedmdesátiletý moskevský patriarcha, jehož na svou černou listinu nedávno nedokázala kvůli maďarskému nesouhlasu zapsat Evropská unie, je pod britskými sankcemi "kvůli své podpoře války (ruského prezidenta Vladimira) Putina", vysvětlil Londýn.

Sankce míří také na další osoby, které se podle Londýna podílely na zabíjení, znásilňování a mučení civilistů v Buči nedaleko Kyjeva. "Cílíme na spolupachatele a aktéry Putinovy války, která způsobuje nevýslovné utrpení Ukrajině, zejména pak nucené transporty a adopce dětí," uvedla v prohlášení britská ministryně zahraničí Liz Trussová.

Ruská pravoslavná církev dnes označila sankce přijaté Británií za absurdní a nesmyslné, uvedla agentura AFP.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Filmana
Donace.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 826)