Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Letošní Modlitba za domov se bude konat v Národním památníku na Žižkově

Domácí zpravodajství / kir / ERC, red. / 26. října 2022 10:28
Letošní Modlitba za domov se bude konat v Národním památníku na Žižkově

Logo Modlitby za domov
Autor: ekumenickarada.cz

Praha - Je člověk pouze součástí velkého systému, kterému podléhá? Nebo je odpovědný sám za sebe před Bohem a je na jeho odpovědnosti, jak se stavět k systémům, které ho přesahují?

Ekumenická rada církví srdečně zve k hledání odpovědí na tyto otázky a k účasti na 16. ročníku ekumenického setkání lidí dobré vůle Modlitba za domov, která se bude konat v rámci oslav vzniku Československé republiky 28. října v Národním památníku na Vítkově v Praze 3. Tématem letošního ročníku je modlitba: „Odkud mi přijde pomoc?“ (Žalm 121,1).

Při slavnostní bohoslužbě v přímém přenosu České televize od 13:00 hod. promluví vojenský kaplan Pavel Ruml, farářka a členka Československé obce legionářské Jana Šmardová, předseda Rady Církve bratrské David Novák, a kněz Marek Orko Vácha. Bohoslužbu budou vést představitelé církví a biskup Tomáš Holub. Hudebně slavnostní bohoslužbu doprovodí Kühnův dětský sbor, Vladimír Merta a Brass Five Ústřední hudby Armády ČR s vedoucím nadporučíkem Janem Pohořavým.

Pro rodiny s dětmi bude připraven doprovodný program s divadelním vystoupením, kreativní dílnou a výrobou dřevěných hraček. Bude i možnost prohlédnout si Národní památník na Vítkově. Děti a mládež zveme také k účasti na výtvarné soutěžní přehlídce, do které mohou zaslat své výtvarné práce do 15. října. Nejlepší práce budou odměněny a vystaveny.

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Vstup na všechny body programu je zdarma. Více informací najdete na www.modlitbazadomov.cz.

Video Michaela Kocába k tématu "Mír a existenční nejistota" s pozváním na vlastní Modlitbu za domov je uloženo zde. Také Marie Svatošová natočila videopozvánku k tématu "Staří a samota" s modlitbou a pozváním na Modlitbu za domov.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 194)