Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Studenti teologických fakult uspořádali nešpory k výročí bitvy na Bílé hoře

Domácí zpravodajství / kir / ETF-UK / 9. listopadu 2022 13:29
Studenti teologických fakult uspořádali nešpory k výročí bitvy na Bílé hoře

ekumenické nešpory na Bílé hoře
Autor: www.facebook.com/etfuk / Adéla Rozbořilová

Praha - Studenti pražských teologických fakult uspořádali v neděli 6. listopadu ekumenické nešpory k 402. výročí bitvy na Bílé hoře. Celá akce probíhala v úzké spolupráci s komunitou benediktinek z Opatství VENIO.

První část nešpor proběhla v poutním kostele Panny Marie Vítězné na Bílé Hoře. Přítomní se posléze odebrali k pietnímu místu – památníku hrobu padlých vojáků na Bílé hoře. Zde promluvili zástupci teologických fakult i abatyše opatství benediktinek Venio Francesca Šimuniová.

K pravidelným setkáním studentů pražských teologických fakult je možné se připojit každé první pondělí v měsíci při modlitbách Taizé v kostele sv. Martina ve zdi, nebo každé třetí úterý v měsíci od 18.45 hodin ve studentské místnosti Evangelické teologické fakulty UK.

Toto společenství též plánuje ekumenickou modlitbu za studenty, která proběhne v pondělí 14. listopadu od 17.30 hodin v Karolinu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
53%
 
Spíše ano
21%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 72)