Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Tomáš Halík přednášel v Koreji biskupům, kněžím i laickým aktivistům

Ze světa / kir / ČKA / 8. května 2023 9:54
Tomáš Halík přednášel v Koreji biskupům, kněžím i laickým aktivistům

Tomáš Halík
Autor: Clovekavira.cz / Martina Řehořová

Soul - Mons. Tomáš Halík uskutečnil na pozvání korejských biskupů a Rady laiků Asie v prvním květnovém týdnu přednáškovou cestu po čtyřech diecézích Jižní Koreje, uvedla pro média Ilona Trnková ředitelka České křesťanské akademie. Cesta se uskutečnila v rámci oslav desátého výročí pontifikátu papeže Františka a při příležitosti korejského vydání knihy Odpoledne křesťanství, která je už pátou knihou Tomáše Halíka v korejštině. Jeho knihy zde vycházejí v desetitisícových nákladech a podle Trnkové jsou v Koreji velmi známé a oblíbené.

„Přijel jsem přednášet o synodální obnově církve a zažil jsem při všech setkáních skutečnou synodalitu: byli zde společně biskupové, kněží i laici, profesoři teologie i seminaristé. Společně jsme také rozjímali a upřímně sdíleli své zkušenosti. Církev v Koreji i v České republice se podílela na přechodu od diktatury k demokracii. Dnes však nemůžeme žít jen z minulých zásluh, nýbrž musíme hledat odpovědi na současné problémy, způsobené krizí procesu globalizace. Je třeba tvořivě domýšlet podněty papeže Františka, a přitom se vzájemně inspirovat,“ řekl Tomáš Halík.

Korejská společnost neustále bohatne, přitom však naráží na mnoho problémů: má extrémně nízkou porodnost a vysokou sebevražednost mladých lidí. Při setkání s biskupy a s profesory teologie se také hovořilo o mnoha aspektech procesu sjednocení Koreje, pokud jednou padne severokorejský komunistický režim a úloze církví v tomto procesu. Přednáškovou cestu prof. Halíka komentovala rovněž média a dokumentovala korejská katolická televize.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 177)