Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Brněnští muslimové připravili pro Pavla a Čaputovou kytice v barvách vlajek

Domácí zpravodajství / / ČTK / 26. června 2023 22:58
Brněnští muslimové připravili pro Pavla a Čaputovou kytice v barvách vlajek

Meeting Brno
Autor: Meeting Brno

Brno - Debata hlav státu v zahradách vil Löw-Beer a Tugendhat, která se uskutečnila 22. června, zahájila festival Meeting Brno, k jehož tématům letos patří vztahy Česka a Slovenska a dlouhodobě také rozvíjí dialog mezi kulturami, národy i náboženstvími. Muslimové chtěli květinovým darem symbolicky připomenout 25 let existence brněnské mešity, první v Česku.

Muníb Hasan Alravi (Muneeb Hassan Alrawi) z Islámské nadace Brno ČTK sdělil, že na koupi pozemku i stavbu mešity přispívali v 90. letech peněžními dary muslimští vysokoškolští studenti v Česku i na Slovensku. Komunity v obou zemích jsou stále propojené. Pro nás Brno zůstává spojkou mezi Českem a Slovenskem, uvedl Alravi, který je momentálně na pouti do Mekky, kytice tedy do vily dopravil jeho syn.

Slavnostní otevření mešity se odehrálo 2. července 1998. Muslimská obec v Brně nyní podle Alraviho chce vyjádřit díky českému i slovenskému národu a jejich představitelům za prokázanou otevřenost a toleranci vůči komunitě.

"Jsme vděční za každé vstřícné gesto v naději, že jich bude z obou stran i nadále přibývat. Ceníme si výjimečně dobrých sousedských vztahů. Naším úmyslem je dále je prohlubovat, rozšiřovat a pečovat o ně. Brněnská mešita i obec okolo ní prosazovala a nadále hodlá prosazovat všem společné hodnoty dobra a lidskosti," stojí v dopise adresovaném Pavlovi a Čaputové.

"Společně můžeme celému světu ukázat cestu, jak žít bok po boku v míru vedle sebe. Buďme vlastenci a věřme si, že to dokážeme. My, muslimové z Brna i zbytku ČR a SR, jsme připraveni svůj díl úkolu plnit," stojí v dopise, který podepsal Alravi jako předsedy Ústředí muslimských obcí ČR.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)