Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Z katolické církve v Německu loni vystoupilo rekordních víc než půl milionu lidí

Ze světa / / ČTK / 30. června 2023 0:11
Z katolické církve v Německu loni vystoupilo rekordních víc než půl milionu lidí

ilustrační foto: správní rozdělení katolické církve v Německu
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Berlín - Římskokatolickou církev loni v Německu oficiálně opustilo rekordních 522.821 lidí. Oznámila to dnes podle agentury DPA Německá biskupská konference (DBK). Výrazně tak byl překonán i rekord z předchozího roku s 359.338 odchody.

Příslušnost k některé z církví, popřípadě její absenci, musí Němci úřadům hlásit mimo jiné kvůli placení takzvané církevní daně, která se pohybuje na úrovni jednotek procent daně z příjmu.

"Katolická církev umírá trýznivou smrtí před očima komunitní veřejnosti," řekl DPA expert na církevní právo Thomas Schüller.

Podle DPA se očekávalo, že rok 2022 bude pro katolickou církev v Německu kvůli počtu vystoupení z církve katastrofální. Skutečnost však ještě překonala očekávání.

Opouštění církevních řad prudce zrychlilo po lednovém zveřejnění zprávy o sexuálním zneužívání v mnichovském arcibiskupství a diskusi o spoluvině mezitím zesnulého papeže Benedikta XVI. Média hodně psala také o podezřeních z křivé výpovědi kolínského arcibiskupa Rainera Marii Woelkiho.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk.net
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
42%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
7%
 
Ne, jsem pro název manželství
9%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
35%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
7%
 
(Počet hlasů celkem: 276)