Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež chce v novém dokumentu znovu důrazně vyzvat k ochraně přírody

Ze světa / / ČTK, lkt / 30. srpna 2023 22:52
Papež chce v novém dokumentu znovu důrazně vyzvat k ochraně přírody

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Vatikán - Papež František chystá nový dokument, v němž chce znovu důrazně vyzvat k ochraně přírody a k boji proti změnám klimatu. Oznámil to během pravidelné generální audience. Podle něj představuje ničení planety "světovou válku proti našemu společnému domovu".

Nový dokument ve formě takzvané exhortace má být pokračováním známé encykliky Laudato si' (Pochválen buď) z roku 2015. V ní se papež mimo jiné velmi kriticky vyjádřil na adresu velkých mezinárodních konferencí o klimatu, které podle něj nesplnily očekávání kvůli malé politické odvaze účastníků. Také tentokrát bude František zdůrazňovat potřebu změnit veřejnou politiku a chránit svět, který je "posvátným darem stvořitele". Dokument má být zveřejněn 4. října, v den svátku svatého Františka z Assisi.

"Je třeba stát po boku obětí environmentální a klimatické nespravedlnosti a usilovat o ukončení nesmyslné války proti našemu společnému domovu, která je strašlivou světovou válkou," citoval vyjádření papeže server Vatican News.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)