Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 18. května 2017 7:08
Ekumenická bohoslužba za krajinu zakončí pouť od románského  kostela Stětí sv. Jana Křtitele

Kostel Stětí svatého Jana Křtitele v Praze-Dolních Chabrech
Autor: Wikipedie / Wikipedia Commons

Praha, Dolní Chabry - Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s občanskými sdruženími a s městskou částí Praha-Suchdol zvou na již desátou ekumenickou bohoslužbu za krajinu v sobotu 27. května v 15 hodin na levém břehu Vltavy, na zahradě nad Sedleckými skalami. 

Bohoslužbě předchází pouť od románského kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech; začíná v 11 hodin a vede pěšky krajinou se zastávkami. Před poutí, od 10 hodin, si bude možné prohlédnout kostel. Kázáním poslouží Matúš Kocian z farnosti sv. Matěje v Praze-Dejvicích. Po bohoslužbě následuje beseda o vztahu člověka a stvoření, kterou uvede geolog a teolog Martin Hrubeš.

Místo je jako obvykle na zahradě nad Sedleckými skalami nedaleko žlutě značené cesty ze Suchdola do Roztok, je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (Kamýcká, Budovec), od železniční zastávky Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci (z posledně zmíněných dvou míst vede cesta po poměrně prudkém výstupu). Více na www.drahan.chabry.cz

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)