Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu

Domácí zpravodajství / kir / bip.cz, red. / 18. září 2023 11:13
Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu

Plzeňský biskup Tomáš Holub
Autor: Wikipedia.org

Plzeň - Po konzultaci a doporučení kněžské rady, diecézní pastorační rady a okrskových vikářů biskup Tomáš Holub na diecézní pouti v Teplé v sobotu 9. září oznámil svůj záměr na 1. neděli adventní 3. prosince 2023 vydat pastýřský list, kterým svolá diecézní synodu, uvádí se na stránkách plzeňské diecéze římskokatolické církve. Zároveň zve k zapojení se připomínkami či návrhy do přípravy tohoto vyhlášení.

Holub jmenoval synodní tým, který mu bude asistovat v přípravě a v průběhu diecézní synody, a to ve složení Petr Hruška, Jana Černá a Jindřich Fencl.

Podle biskupství bude tento synodní tým spolupracovat s širší pracovní skupinou složenou „z kněží a ostatních věřících, kteří vynikají pastorační prozíravostí a odbornou způsobilostí... a odrážejí rozmanitost charismat a služeb Božího lidu v diecézi“, jejímž úkolem bude „pomáhat biskupovi zejména při organizaci a přípravě synody. 

Diecézní synoda po přípravné fázi s duchovní a katechetickou přípravou (2023–2024) a konzultativní fázi se zahrnutím všech věřících v diecézi (2024–2025) má vyvrcholit v několika jednáních vlastním slavením synody (2025–2026), a to v návaznosti na ukončení celosvětové Synody o synodalitě.

Tento svůj záměr chce biskup Tomáš v nejbližších měsících dále konzultovat se všemi kněžími a jáhny (na kněžském dni 3. října v Liticích), s diecézní pastorační radou (9. října) či se zástupci pastoračních rad farností (při setkání 21. října v Liticích).

Biskupství vítá, když budou věřící o tomto záměru diskutovat i mezi sebou, na vikariátních konferencích či ve  farnostech.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)