Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Francouzský biskup byl obviněn z pokusu o znásilnění

Ze světa / / ČTK / 22. listopadu 2023 9:59
Francouzský biskup byl obviněn z pokusu o znásilnění

Georges Colomb
Autor: Wikipedia.org

Paříž - Francouzský biskup z La Rochelle Georges Colomb byl předběžně obviněn z pokusu o znásilnění dospělého muže před deseti lety. Oznámila to podle agentury AP pařížská prokuratura. AP poznamenala, že jde o poslední z rostoucího počtu obvinění ze sexuálního zneužívání duchovními ve Francii.

Francouzská biskupská konference uvedla, že Colomb obvinění popírá a zaslouží si presumpci neviny. Biskup požádal Vatikán o zbavení povinností biskupa, aby se mohl připravovat na svou obhajobu. Biskup podle agentury AFP nevykonává své povinnosti od června, je pod soudním dohledem a má zakázáno kontaktovat předpokládanou oběť, které v době incidentu bylo 40 let.

Francouzský investigativní web Mediapart napsal, že hodnostáři v katolické církvi o obviněních věděli několik let. K prokurátorům se záležitost dostala až letos v květnu, kdy pařížská arcidiecéze a katolická organizace Společnost zahraničních misií v Paříži (MEP) předložila zprávu o pokusu o znásilnění z roku 2013, uvedla prokuratura.

Colomb stál v čele MEP v letech 2010 až 2016 a muž, který ho obvinil, byl v době inkriminovaného incidentu v objektu MEP. Colomb se stal biskupem v roce 2016.

Komise zodpovědná za odškodnění obětí sexuálního násilí ve francouzské církvi podle AFP uvedla, že ji kontaktovalo více než 800 lidí. Odškodnění doporučila v 313 případech.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
58%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
25%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
17%
 
(Počet hlasů celkem: 12)