Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Izrael opět omezil páteční modlitby muslimů na Chrámové hoře v Jeruzalémě

Ze světa / vlu / ČTK / 29. prosince 2023 15:11
Izrael opět omezil páteční modlitby muslimů na Chrámové hoře v Jeruzalémě

Letecký pohled na Chrámovou horu
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Jeruzalém - Izraelské bezpečnostní složky dnes dvanáctý pátek v řadě omezily Palestincům vstup na Chrámovou horu ve východním Jeruzalémě a k tradičním pátečním modlitbám u mešity Al-Aksá jich tam pustily jen malou část. Stovky lidí se proto modlily v nedalekých ulicích, zatímco kolem stáli policisté se samopaly, informoval o tom egyptský deník Al-Ahrám.

Izrael k omezení přistoupil po 7. říjnu, kdy palestinské hnutí Hamás s nečekanou silou a krutostí zaútočilo na izraelské pohraničí, kde povraždilo přes tisíc lidí a na 240 dalších uneslo do Gazy. Izrael v reakci zahájil masivní bombardování Pásma Gazy, spravovaného Hamásem, a poté i pozemní operaci.

Chrámová hora, kterou muslimové nazývají Haram aš-Šaríf (Vznešená svatyně), je posvátné místo pro muslimy, kteří se tam chodí modlit k mešitě Al-Aksá a svatyni Skalní dóm, ale i pro židy, kteří tam v minulosti měli dva chrámy. Pozůstatkem jednoho z nich je Zeď nářků pod pahorkem. Pahorek Chrámová hora, který spravuje arabská nadace, je častým místem izraelsko-palestinských střetů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
26%
 
Ne
19%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 42)