Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V sedlecké katedrále v Kutné Hoře se uskuteční bohoslužba za Schwarzenberga

Kraje: Středočeský / / ČTK, lkt / 4. ledna 2024 18:47
V sedlecké katedrále v Kutné Hoře se uskuteční bohoslužba za Schwarzenberga

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Kutná Hora-Sedlec
Autor: Wikipedia.org / Linx 1211 / Creative Commons

Kutná Hora - V katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře se 16. ledna uskuteční liturgie za Karla Schwarzenberga. Sloužit ji bude pomocný biskup královéhradecký Josef Kajnek s kněžími z Kutné Hory a okolí. Vzpomínkové bohoslužby se zúčastní členové rodiny, ale je určena i široké veřejnosti, která se chce se Schwarzenbergem naposledy rozloučit, informovala dnes ČTK Radka Krejčí z Římskokatolické farnosti Kutná Hora-Sedlec.

Bývalý ministr zahraničí, poslanec, senátor, hradní kancléř Václava Havla a příslušník jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů zemřel 12. listopadu ve Vídni, bylo mu 85 let. V Kutné Hoře vlastnil sedlecký zámek a rozsáhlé pozemky a byl spolumajitelem společnosti Vinné sklepy Kutná Hora.

Podle spolumajitele Vinných sklepů Lukáše Rudolfského patřila Kutná Hora k jeho oblíbeným místům a rád a často se do ní vracel. "Kníže Schwarzenberg Kutnou Horu miloval a také měl rád naše víno. Dokud mu to zdraví dovolilo, nevynechal žádnou příležitost nás navštívit," uvedl Rudolfský.

Na správě vinařství se podle něj zesnulý politik aktivně podílel a každý měsíc ho navštěvoval. "Za tuto spolupráci jsem neskonale vděčný a jsem rád, že i my, kutnohorští občané, mu budeme moci vzdát hold na jednom z nejkrásnějších míst u nás spojeným s jeho rodem - v sedlecké katedrále," dodal Rudolfský

Requiem v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele začne v 17:00. Oficiální rozloučení se Schwarzenbergem se uskutečnilo 9. prosince v katedrále svatého Víta v Praze. O den později byly jeho ostatky uloženy do hrobky u zámku Orlík na Písecku. Další bohoslužby se mají konat 9. ledna v rakouském Murau, 11. ledna v německém městě Schwarzenberg, 17. ledna v Orlíku nad Vltavou a 18. ledna v Českém Krumlově.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)