Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novým generálním sekretářem biskupské konference bude Czudek

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 24. ledna 2024 23:03
Novým generálním sekretářem biskupské konference bude Czudek

Roman Czudek
Autor: Nepomucenum.it

Praha - Novým generálním sekretářem České biskupské konference (ČBK) se stal Roman Czudek, současný rektor papežské koleje Nepomucenum. Zvolili ho biskupové na zasedání, které se konalo od pondělí do dneška v pražském arcibiskupství. O volbě informovala vedoucí tiskového střediska ČBK, Monika Klimentová.

Dosavadní generální sekretář, Stanislav Přibyl, byl v prosinci papežem Františkem jmenován biskupem litoměřické diecéze, což si vyžádalo výběr jeho nástupce. Církev sdělila, že konkrétní datum nástupu osmačtyřicetiletého Czudka do funkce bude určeno později.

Na 138. zasedání biskupové Čech, Moravy a Slezska rovněž schválili rozpočet ČBK na letošní rok, včetně rozpočtů Charity a České katolické charity. Výši rozpočtu církev nespecifikovala.

Czudek vystudoval teologii na Papežské lateránské univerzitě v Římě. Po dokončení studia působil v pastoraci ostravsko-opavské diecéze. Na doporučení ČBK byl k 1. srpnu 2013 jmenován vicerektorem Papežské koleje Nepomucenum a zároveň se stal vedoucím římského Centro Velehrad, kulturně duchovního centra pro české poutníky v Římě. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 105)