Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Poslední čtyři řeholnice v klášteře ve španělské Rondě hledají spolusestry, klášteru hrozí uzavření

Ze světa / / ČTK / 17. února 2024 15:53
Poslední čtyři řeholnice v klášteře ve španělské Rondě hledají spolusestry, klášteru hrozí uzavření

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Wolfgang Sauber / Creative Commons

Madrid - Abatyše ve známém historickém jihošpanělském městě Ronda vyzvala řeholní sestry odjinud, aby vstoupily do jejího kláštera Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Klášteru hrozí uzavření, protože v něm zůstaly poslední čtyři jeptišky, napsala agentura Reuters.

Matka představená vyzývá sestry odkudkoli, aby alespoň na kratší dobu vstoupily do kláštera ve městě pitoreskně položeného na dvou skalních masivech. "Uděláme všechno, co je třeba, ale víme, že nakonec je to přání Boží, abychom zvítězily," řekla Reuters matka představená Jennifer.

Sestry patřící k římskokatolickému řádu bosých karmelitek chtějí v říjnu oslavit 100. výročí příchodu karmelitek do Rondy. Abatyše Jennifer se ale obává, že do té doby budou rozpuštěny. Podle pravidel Vatikánu kláštery s méně než šesti členy nemohou zůstat otevřené, napsala agentura Reuters.

"Pokud ve svém klášteře máte dostatek pracovní síly a rády byste nám pomohly na rok či dva, vím, že Bůh vám dá požehnání,a jsem si jistá, že naše svatá Matka vám podá ruku," řekla 63letá Jennifer, která pochází z Gibraltaru.

Budova kláštera v Rondě pochází ze 16. století a je v něm uložena vzácná relikvie, údajná ruka mystičky a reformátorky Terezie z Ávily, kterou papež jmenoval učitelkou církve. Spolu se svatým Janem od Kříže je zakladatelkou řádu bosých karmelitánů.

Když sestra Jennifer přišla před 39 lety do rondského kláštera, bylo tu 13 řeholnic, ale většina z nich od té doby zemřela. Nejstarší obyvatelka tu žije šest desetiletí. Pokud klášter zavře, budou se muset ženy přestěhovat do jiného, což by pro ně bylo podle Jennifer velmi těžké.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 225)