Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Burundi byly zavražděny tři italské řeholnice

Ze světa / MiH / ČTK / 8. září 2014 15:58
V Burundi byly zavražděny tři italské řeholnice

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Wolfgang Sauber / Creative Commons

Řím - Na západě Burundi byly zavražděny tři italské řeholnice, které tam působily jako misionářky. Agentura ANSA napsala, že byly zabity v klášteře ve městě Kamenge. Policie zadržela dvě podezřelé osoby a vyslýchá je. 

Místní policie oznámila, že dvě Italky byly zavražděny brutálním způsobem, když jim vrazi podřezali hrdla. Dvě těla se našla v neděli, jedno dnes ráno. 

Italské ministerstvo zahraničí smrt tří řeholnic, které byly ve věku od 75 do 82 let, potvrdilo a ministryně zahraničí Federica Mogheriniová vyjádřila soustrast. 

Řeholnice podle ANSA patřily k františkánskému řádu. Jeho zástupci se domnívají, že jeptišky se staly obětí ozbrojených lupičů, kteří chtěli původně jenom krást. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 130)