Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

Ze světa / / ČTK / 13. dubna 2024 15:57
Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František v září vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie, kde navštíví Indonésii, Papuu Novou Guineu, Východní Timor a Singapur. Oznámil to vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Sedmaosmdesátiletý papež letos výrazně zpomalil tempo návštěv v zahraničí a zatím mimo hranice Vatikánu a Itálie nevycestoval.

Cesta se podle Bruniho uskuteční od 2. do 13. září. Jediná země, kde převažují katolíci, je malý Východní Timor. Na ostrovním státě Papua Nová Guinea převažují protestanti a v Indonésii muslimové. V kosmopolitním Singapuru se nejvíce lidí hlásí k buddhismu, podstatná část obyvatel však v žádné božstvo nevěří.

Na programu není Vietnam, o kterém se spekulovalo, že ho papež rovněž navštíví, napsala agentura Reuters. Tento týden asijskou zemi, kde vládne komunistická strana, navštívil arcibiskup Paul Gallagher, který má ve Vatikánu na starost vztahy se zahraničím.

Ve srovnání s loňským rokem papež cestování výrazně omezil. Dnes oznámená cesta je prvním potvrzeným výjezdem mimo Itálii a Vatikán hlavy katolické církve v letošním roce. V loňském roce papež uskutečnil v lednu cestu do několika afrických států, v dubnu do Maďarska, v srpnu do Portugalska a v září do Mongolska a Marseille.

Letos jsou zatím potvrzené tři cesty po Itálii do Benátek, Verony a Terstu. Spekuluju se, že by papež mohl navštívit také Belgii či Kosovo. Tyto dva výjezdy však Vatikán nepotvrdil a nejsou známá ani data, kdy by se měly uskutečnit. Otazník stále visí také nad cestou do jeho rodné Argentiny, kam papeže pozval prezident Javier Milei.

Papež již dříve avizoval, že zvolní tempo cestování kvůli stáří a zdraví. Letos se potýkal především s respiračními chorobami, už dříve měl také problémy s chůzí.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)