Pondělní vydání týdeníku Týden přineslo informace polského spolupracovníka Jacka Nowaka v článku nazvaném Papež: Rezignace možná už v srpnu, že 82letý papež hodlá oznámit odchod do ústraní během návštěvy svého rodného Polska koncem srpna. Teď o papežově abdikaci "s téměř stoprocentní jistotou hovoří duchovní v Polsku, k nimž má Jan Pavel II. úzký vztah".
Papežovu abdikaci by podle Týdne přivítaly kruhy liberální i konzervativní. Ti první by ocenili smírnější postoj k antikoncepci, potratům, vysvěcení žen a celibátu. Druhým se zase nelíbí například papežova omluva za některé činy církve v minulosti... Hlava římskokatolické církve sice abdikovat může, ale rozhodně to nepatří k tradici, kterou Jan Pavel II. podle svých slov hodlá dodržovat", napsal Týden ve svém 23. čísle.
"Zde je úplný (papežův) program pro nadcházejících šest měsíců; zahrnuje různé oficiální záležitosti, biskupské návštěvy ve Vatikánu a další body," řekl k tomu Navarro-Valls novinářům ve Vatikánu. Dodal, že program obsahuje i povinnosti, kterých se má papež zúčastnit i v roce 2003.
Mluvčí Navarro-Valls také dementoval informace o tom, že pokud by papež skutečně rezignoval, rád by se odebral k odpočinku do jednoho z klášterů poblíž Krakova.
Agentura Reuters k tomu poznamenává, že mezi vedením katolické církve - včetně kardinálů - vzrůstají dohady, zda by se papež neměl rozhodnout k rezignaci kvůli vážným zdravotním problémům, které ho sužují, pokud by dospěl k poznání, že již není s to řídit chod katolické církve. Jan Pavel II. trpí Parkinsonovou chorobou a dalšími onemocněními a přestože si je vědom vážnosti stavu, naznačil, že odstoupit nemá v úmyslu.
Na obsahu článku se spolupodílela agentura ČTK a TS ČBK.
Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:
Související zprávy a články
Aktuální články
11. 11. 2024Quadragesima sancti Martini, aneb na začátku martinského adventu končí Velká válka
3. 11. 2024Synodalita jako cesta objevování hodnoty periferie
31. 10. 2024Ať jsi přes den docent nebo tunelář…
Diskuze k článku
Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.
Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?