Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení

Ze světa

Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení

ČTK / 20. 8. 2022 18:22

Kanadský kardinál Marc Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení, které proti němu vznesla nejmenovaná žena v rámci hromadné žaloby proti katolické arcidiecézi v Quebeku. Kardinál v prohlášení uvedl, že obvinění považuje za nactiutrhačné.

Domácí zpravodajství

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce

Vlastní zpráva / 15. 8. 2022 17:42

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce Na střeše evangelické fary v Poděbradech vyrábí od začátku srpna elektřinu 16 fotovoltaických panelů. Malá fotovoltaická elektrárna s výkonem zhruba 6,5 kW sníží na faře náklady na elektřinu zhruba o polovinu.

Ze světa

Policie v Nikaragui diskriminuje církev

ČTK / 14. 8. 2022 21:40

Policie v Nikaragui diskriminuje církev Nikaragujská policie už týden znemožňuje katolickému biskupovi v Matagalpě Rolandovi Álvarezovi opustit své sídlo. Álvarez patří k nejkritičtějším představitelům katolické církve vůči vládě prezidenta Daniela Ortegy a úřady ho viní z aktivit, které destabilizují zemi. Církevnímu hodnostáři vyjádřili podporu další biskupové i věřící, Vatikán zatím k případu mlčí.

Ze světa

Při požáru v egyptském kostele podle koptské církve zahynuly desítky lidí

ČTK / 14. 8. 2022 20:00

Při požáru v egyptském kostele podle koptské církve zahynuly desítky lidí Při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza dnes zahynulo nejméně 41 lidí a dalších nejméně 14 jich bylo zraněno. Požár způsobený elektrickým zkratem propukl ve chvíli, kdy se v kostele Abú Sífína v hustě zalidněné dělnické čtvrti Imbába shromáždilo k bohoslužbě zhruba 5000 věřících.

Ze světa

Až 85 procent Japonců nesouhlasí s vazbami politiků na Církev sjednocení

ČTK / 14. 8. 2022 19:55

Až 85 procent Japonců nesouhlasí s vazbami politiků na Církev sjednocení Až 85 procent respondentů průzkumu agentury Kjódó v Japonsku nesouhlasí s tím, aby měli politici vazby na organizaci jménem Církev sjednocení, známou také jako Moonova sekta, o níž se začalo mluvit v souvislosti s vraždou expremiéra Šinzó Abeho. 

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)