Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Cisterciáci z Vyššího Brodu obnovili chov včel

Domácí zpravodajství

Cisterciáci z Vyššího Brodu obnovili chov včel

ČTK / 13. 4. 2021 18:36

Cisterciácký řád ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku se vrátil k prvorepublikové tradici, začal znovu chovat včely. Má 26 včelstev, čeká letos asi 260 kilogramů medu, když bude dobrý rok, až čtyřnásobek.

Ze světa

Za prince Philipa se konala pietní bohoslužba, sobotní pohřeb odvysílá televize

Vlastní zpráva / 12. 4. 2021 11:59

Za prince Philipa se konala pietní bohoslužba, sobotní pohřeb odvysílá televize V  katedrále v  Canterbury se v  neděli konala pietní vzpomínka za prince Philipa, který v  pátek zemřel ve věku 99  let. Princ  byl od roku 1947  manželem britské královny Alžběty II, za druhé světové války se vyznamenal během působení u  námořnictva.

Ze světa

Papež sloužil bohoslužbu s vězni a uprchlíky

ČTK, red. / 12. 4. 2021 11:22

Papež sloužil bohoslužbu s vězni a uprchlíky Papež František v neděli opustil Vatikán, aby v římském chrámu sloužil na svátek božího milosrdenství liturgii ve společnosti vězňů a uprchlíků. Bohoslužby v kostele Santo Spirito in Sassia, ležícím pár kroků od Vatikánu, se zúčastnilo jen asi 80 lidí kvůli omezením přijatým proti šíření nákazy koronavirem.

Ze světa

Francouzská policie zadržela duchovní kvůli nedodržování rozestupů v kostele

ČTK, red. / 9. 4. 2021 17:23

Francouzská policie zadržela duchovní kvůli nedodržování rozestupů v kostele V policejní vazbě skončili ve Francii kněz a další duchovní kvůli nedodržování rozestupů a dalších protiepidemických pravidel při sobotní velikonoční liturgii v pařížském kostele svatého Evžena a svaté Cecilie. Pařížská prokuratura dnes podle agentury DPA uvedla, že jsou podezřelí z úmyslného ohrožení zdraví ostatních. 

Ze světa

Papež vyzval MMF a Světovou banku k novému modelu, v němž trhy budou sloužit obecnému blahu

ČTK / 9. 4. 2021 10:16 / TIP REDAKCE

Papež vyzval MMF a Světovou banku k novému modelu, v němž trhy budou sloužit obecnému blahu Papež František v dopise adresovaném jarnímu zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB), které se koná tento týden, vyzval jeho účastníky k solidaritě při rozdělování vakcín proti covidu-19 a k odpuštění části dluhů nejchudším zemím.

Článek měsíce

Za Františkem Líznou

Michal Černý / 7. 3. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vlastníte nějakou z kryptoměn?
Ano
11%
 
Ne
57%
 
Nerozumím, jak fungují
12%
 
Nemám o ně zájem
20%
 
(Počet hlasů celkem: 179)