Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Muzeum holokaustu na Moravě připravuje architektonickou soutěž. Stavbu podpořil Timothy Snyder

Domácí zpravodajství

Muzeum holokaustu na Moravě připravuje architektonickou soutěž. Stavbu podpořil Timothy Snyder

ČTK, red. / 21. 6. 2021 18:22

Přestože ve světě existuje řada muzeí a dokumentačních center holokaustu, stále má hluboký smysl budovat nová, zejména ve vazbě na konkrétní země a regiony, uvedl americký historik Timothy Snyder. Na projektu centra, které má vyrůst v centru Brna, pracuje tým kolem spisovatele Martina Reinera.

Ze světa

Muzeum Šoa v Paříži otevřelo výstavu o perzekuci homosexuálů a leseb v Evropě

ČTK / 19. 6. 2021 20:05

Muzeum Šoa v Paříži otevřelo výstavu o perzekuci homosexuálů a leseb v Evropě Muzeum Šoa v Paříži otevřelo novou výstavu o útlaku a stigmatizaci homosexuálů a leseb za nacistického Německa i v jiných obdobích moderních evropských dějin. Přes příběhy slavných i neznámých lidí, policejní záznamy nebo fotografie přibližuje osudy těchto menšin od konce 19. století až po poslední soudní spory.

Domácí zpravodajství

Církev československá husitská zvolila na další sedmileté období jako svého patriarchu Tomáše Buttu

CČSH, red. / 19. 6. 2021 18:10 / TIP REDAKCE

Církev československá husitská zvolila na další sedmileté období jako svého patriarchu Tomáše Buttu V sobotu 19. června se v Husově sboru v Praze v Dejvicích uskutečnil volební sněm, který měl na programu volbu patriarchy Církve československé husitské. Volební sněm vyslechl vystoupení obou kandidátů Lukáše Bujny a Tomáše Butty a poté zvolil v prvním kole tajným hlasováním nadpoloviční většinou na třetí sedmileté volební období Tomáše Buttu. 

Domácí zpravodajství

Ke sbírce na zvony v Přerově se připojili i potomci obětí ze Švédských šancí

ČTK / 19. 6. 2021 0:58

Ke sbírce na zvony v Přerově se připojili i potomci obětí ze Švédských šancí Ke sbírce na tři nové zvony do kostela sv. Vavřince v Přerově se připojili i potomci obětí ze Švédských šancí. Právě památku obětí tohoto masakru na konci druhé světové války, který se odehrál nedaleko Přerova, chtějí zvony uctít.  Jména 74 dětí zavražděných v noci z 18. na 19. června 1945 na Švédských šancích mají být odlita na největším z nových zvonů.

Domácí zpravodajství

Při vzpomínce na 400. výročí staroměstské exekuce zazní i skladba jednoho z popravených

ERC, red. / 16. 6. 2021 10:15 / TIP REDAKCE

Při vzpomínce na 400. výročí staroměstské exekuce zazní i skladba jednoho z popravených Česká biskupská konference a Ekumenická rada církví v ČR zvou k připojení se k ekumenické modlitbě s uctěním památky 27 popravených představitelů stavovského povstání. Ekumenická modlitba se bude konat u příležitosti 400. výročí staroměstské exekuce v pondělí 21. června na Staroměstském náměstí v Praze od 18:00 hod.

Článek měsíce

Papežství na hranici

Tomáš Petráček / 28. 5. 2021

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
4%
 
ne
29%
 
(Počet hlasů celkem: 354)