Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavní věřící slaví 1025. výročí přijetí křesťanství na Rusi

Ze světa

Pravoslavní věřící slaví 1025. výročí přijetí křesťanství na Rusi

ČTK / 24. 7. 2013 14:02

Slavnostní bohoslužbou v moskevském chrámu Krista Spasitele dnes v Rusku začaly oslavy 1025. výročí přijetí křesťanství na Rusi. Blahopřát ruským souvěrcům přijeli do Moskvy zástupci patnácti samostatných pravoslavných církví včetně reprezentantů pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.

Ze světa

Světové dne mládeže začaly úvodní mší na Copacabana

ČTK / 24. 7. 2013 13:40

Světové dne mládeže začaly úvodní mší na Copacabana V brazilském Riu de Janeiro v úterý oficiálně začaly katolické Světové dny mládeže. Na známé pláži Copacabana se slavnostní zahajovací mše večer místního času (v noci na dnešek SELČ) zúčastnily desetitisíce mladých katolíků.

Ze světa

Statisíce mladých lidí na setkání katolíků v Riu

ČTK / 23. 7. 2013 22:57

Statisíce mladých lidí na setkání katolíků v Riu Statisíce mladých katolíků z celého světa se dnes večer sešly na pláži Copacabana v brazilském velkoměstu Rio de Janeiro na zahájení Světových dnů mládeže. Vyvrcholením obří akce má být čtvrteční návštěva papeže Františka, který je od pondělka v Brazílii na své první zahraniční cestě od nástupu do čela katolické církve.

Ze světa

Papež přiletěl do Rio de Janeira

ČTK / 23. 7. 2013 6:38

Papež přiletěl do Rio de Janeira Papež František dnes přiletěl do brazilského Ria de Janeiro a zahájil svou první zahraniční cestu. V zemi stráví týden a zúčastní se oslav Světových dnů mládeže. Hlavu katolické církve čeká v Latinské Americe nabitý program, který v neděli zakončí mše pro statisíce poutníků.

Ze světa

Papež František odlétá na Světové dny mládeže

ČTK / 22. 7. 2013 8:58

Papež František odlétá na Světové dny mládeže Papež František, který v březnu v čele katolické církve vystřídal svého předchůdce Benedikta XVI., se dnes vydává na svou první zahraniční cestu. V Brazílii se zúčastní Světových dnů mládeže - obrovské akce, na kterou se chystají statisíce mladých křesťanů.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Donace.cz
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 806)