Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zeman podepsal zdanění církevních restitucí

Domácí zpravodajství

Zeman podepsal zdanění církevních restitucí

ČTK / 2. 5. 2019 14:27

Církve budou od příštího roku hradit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Novelu poslanců KSČM, jež zdanění zavádí, dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval v tiskové zprávě mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Zdanění náhrad ale ještě může zrušit Ústavní soud.

Domácí zpravodajství

Církev poskytne on-line pomoc obětem pohlavního zneužití. Každý čtvrtek bude možné i zavolat

ČTK / 2. 5. 2019 9:12

Církev poskytne on-line pomoc obětem pohlavního zneužití. Každý čtvrtek bude možné i zavolat Česká biskupská konference a konference vyšších řeholních představených chtějí poskytnout péči a pomoc nezletilým a zranitelným obětem pohlavního zneužití duchovním. Ve středu proto spustili kontaktní místo, internetovou stránku www.ochrananezletilych.cz. Na dnešní tiskové konferenci to řekl generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík oceněn za odboj a odpor v době normalizace

ČKA/red / 30. 4. 2019 14:33

Tomáš Halík oceněn za odboj a odpor v době normalizace Náměstek ministra obrany Pavel Beran dnes předal Tomáši Halíkovi dekret a pamětní medaili účastníka odboje a odporu proti komunismu za aktivní protikomunistickou činnost, „spočívající v aktivitách k prosazení svobody náboženského vyznání, v autorském zapojení do tvorby samizdatových periodik, v podílu na tvorbě dokumentů vypovídajících o situaci křesťanů v Československu a v aktivním podílu na vyhlášení a organizaci Desetiletí duchovní obnovy národa“.

Ze světa

Střelec z kalifornské synagogy podle policie asi jednal sám

ČTK / 30. 4. 2019 15:28

Střelec z kalifornské synagogy podle policie asi jednal sám Policejní vyšetřovatelé se domnívají, že muž, který v sobotu v synagoze v kalifornském městě Poway poblíž San Diega zabil ženu a další tři lidi zranil, jednal sám a nebyl součástí žádné organizované skupiny. Devatenáctiletý John Earnest, podezřelý z vraždy a z trojnásobného pokusu o vraždu, je nyní ve vazbě.

Ze světa

Papež daroval 500.000 USD na migranty, kteří míří z Mexika do USA

ČTK / 28. 4. 2019 16:47

Papež daroval 500.000 USD na migranty, kteří míří z Mexika do USA Papež František daroval 500.000 dolarů (11,5 milionu Kč) na migranty ze Střední Ameriky, kteří na cestě do Spojených států zůstali v Mexiku. V sobotu pozdě večer o tom informoval Vatikán.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 365)