Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Hlavní liberecký kostel sv. Antonína Velikého bude půl roku uzavřen kvůli rekonstrukci

Domácí zpravodajství

Hlavní liberecký kostel sv. Antonína Velikého bude půl roku uzavřen kvůli rekonstrukci

ČTK / 23. 12. 2013 17:38

Hlavní liberecký kostel sv. Antonína Velikého, který stojí v sousedství radnice v historickém centru města, bude v příštím roce kvůli rekonstrukci zhruba půl roku uzavřený. Na projekt za více než osm milionů korun se církvi podařilo získat evropskou dotaci 6,9 milionu korun. Práce na fasádě i uvnitř jsou v památkově chráněné budově naplánovány od dubna do září. ČTK to dnes řekl arciděkan římskokatolické církve v Liberci Radek Jurnečka. 

Domácí zpravodajství

Papež vyzval politiky a sociální pracovníky, aby řešili problém rodin bez domova

ČTK / 22. 12. 2013 19:58

Papež vyzval politiky a sociální pracovníky, aby řešili problém rodin bez domova Papež František dnes apeloval na politiky a sociální pracovníky po celém světě, aby řešili problém rodin bez domova. Nejvyšší představitel katolické církve k tisícům věřících shromážděných na Svatopetrském náměstí promluvil u příležitosti tradiční modlitby Anděl Páně, napsala agentura AFP. 

Domácí zpravodajství

Miloš Zeman a Dominik Duka se dnes v katedrále zúčastnili adventního charitativního koncertu

ČTK / 22. 12. 2013 19:52

Miloš Zeman a Dominik Duka se dnes v katedrále zúčastnili  adventního charitativního koncertu Prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka se dnes v katedrále svatého Víta zúčastnili čtvrtého adventního koncertu spojeného s charitativní sbírkou. Výtěžek dnešní sbírky byl určen pro Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích, který více než 16 let poskytuje zdravotní a sociální služby nevyléčitelně nemocným a umírajícím, jejich rodinám a blízkým. Výtěžek poputuje na platy odborného personálu. 

Ze světa

Zchátralá bazilika Narození Páně v Betlémě se začne opravovat

ČTK / 22. 12. 2013 11:58

Zchátralá bazilika Narození Páně v Betlémě se začne opravovat Návštěvníkům, kteří se letos o Vánocích vydají do Betléma, se naskytne jiná podívaná na baziliku Narození Páně než obvykle. Starobylý komplex je obestavěn lešením a podle agentury AP prochází nejvýznamnější opravou za minulých 600 let. Stavební práce začaly v září a zaměřují se především na opravu střechy a oken. Společnost, která opravu provádí, dostala za úkol co nejméně obtěžovat návštěvníky a zajistit všem přístup do kostela. 

Domácí zpravodajství

KSČM předložila zákon o referendu ke zrušení majetkového vyrovnání

ČTK / 21. 12. 2013 18:40

KSČM předložila zákon o referendu ke zrušení majetkového vyrovnání Komunisté chtějí, aby občané mohli v referendu rozhodnout o zrušení zákona o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi. Ve Sněmovně již předložili návrh příslušného ústavního zákona.

Článek měsíce

Odvaha odmítnout obranářský postoj a jít po cestě usmíření

Marie Kolářová / 8. 12. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
15%
 
(Počet hlasů celkem: 99)