Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Tetíně příští víkend vyvrcholí akce k 1100. výročí smrti sv. Ludmily

Domácí zpravodajství

V Tetíně příští víkend vyvrcholí akce k 1100. výročí smrti sv. Ludmily

ČTK / 10. 9. 2021 20:44

V Tetíně na Berounsku 17. až 19. září vyvrcholí akce k 1100. výročí mučednické smrti sv. Ludmily, zakladatelky přemyslovské dynastie a babičky sv. Václava. Národní pouť spojenou se slavnostní mší doplní bohatý doprovodný program, jehož součástí budou hudební vystoupení, přednášky nebo výstavy, informovala dnes za organizátory Hana Tietze.

Ze světa

Papež František v horkém létě poslal do římských věznic 15.000 nanuků

ČTK / 8. 9. 2021 16:56

Papež František v horkém létě poslal do římských věznic 15.000 nanuků Papež František v letošním velmi teplém létě poslal 15.000 nanuků vězňům v římských nápravných zařízeních, oznámil včera Vatikán. Ve jménu hlavního představitele katolické církve je doručil papežův almužník kardinál Konrad Krajewski.

Domácí zpravodajství

Romská pouť se vrací na Svatý Kopeček, sloužit liturgii bude biskup Malý

ČTK, red. / 6. 9. 2021 11:47

Romská pouť se vrací na Svatý Kopeček, sloužit liturgii bude biskup Malý Tradiční Romská pouť, na kterou míří Romové z celé Moravy i Slovenska, se po dvou letech znovu přesouvá na Svatý Kopeček u Olomouce, který je s touto akcí spjat od počátku. Uskuteční se tuto sobotu a sloužit bohoslužbu bude biskup Václav Malý. Předchozí dva ročníky se uskutečnily v Olomouci v katedrále svatého Václava, důvodem byla rozsáhlá rekonstrukce svatokopecké baziliky. 

Ze světa

Na akce s papežem na Slovensku se nově dostanou nejen očkovaní proti covidu-19

ČTK / 6. 9. 2021 11:34

Na akce s papežem na Slovensku se nově dostanou nejen očkovaní proti covidu-19 Na veřejné akce s papežem Františkem při jeho návštěvě Slovenska se dostanou nejen lidé očkovaní proti nemoci covid-19, ale nově také zájemci s potvrzením o negativním výsledku testu nebo o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Ke zmírnění podmínek došlo poté, co se na očekávaný vrchol papežovy návštěvy z hlediska návštěvnosti, a to na bohoslužbu v Šaštíně, dosud přihlásila jen zhruba desetina z dříve předpokládaných 350.000 osob.

Ze světa

Většina britských náboženských organizací kryje zneužívání dětí, tvrdí zpráva

ČTK / 2. 9. 2021 18:23

Většina britských náboženských organizací kryje zneužívání dětí, tvrdí zpráva Většina náboženských organizací v Anglii a Walesu nedokáže ochránit děti před sexuálním zneužíváním a kryje ho. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy britské nezávislé komise pro vyšetřování zneužívání dětí (IICSA). Podle komise se sexuální zneužívání odehrává v prostředí všech významných náboženství.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
42%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 48)