Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Před 155 lety se poprvé zjevila Panna Marie v Lurdech

Ze světa / vlu / ČTK / 10. února 2013 10:16
Před 155 lety se poprvé zjevila Panna Marie v Lurdech

Socha Panny Marie v lurdské jeskyni na místě mariánského zjevení
Autor: Wikipedia.org / Manuel González Olaechea y Franco / Creative Commons

Lurdy (Francie)/Praha - Před 155 lety, 11. února 1858, se v jeskyni Massabielle poblíž městečka Lurdy poprvé (a poté ještě sedmnáctkrát) údajně zjevila čtrnáctileté Bernadettě Soubirousové "dáma v bílém oděvu, modrém plášti a se žlutými růžemi u nohou". Na místě vytryskl léčivý pramen a v roce 1862 uznala církev toto zjevení Panny Marie za pravé a Lurdy se brzy staly nejnavštěvovanějším poutním místem katolíků.

Při jednom ze zjevení měla Panna Marie údajně Bernadettě milým hlasem sdělit: "Jsem neposkvrněné početí". Bernadetta byla v roce 1933, 54 let po své smrti, prohlášena za svatou. Později exhumované a v městečku Nevers vystavené tělo Bernadetty Soubirousové zůstalo dodnes neporušeno.

Lurdy navštěvují každoročně miliony poutníků, mezi nimiž jsou tisíce těžce nemocných a handicapovaných. Od roku 1858 bylo v Lurdách zaznamenáno přes 7000 případů uzdravení, ale podle přísných kritérií bylo jako zázrak uznáno jen 67 z nich.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 753)