Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež zavolal a poskytl útěchu znásilněné Argentince

Ze světa / juml / ČTK / 27. srpna 2013 15:10
Papež zavolal a poskytl útěchu znásilněné Argentince

Papež František
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Papež František se opět projevil jako pozorný posluchač a utěšitel lidí, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Jak informovala italská média, v neděli neváhal poskytnout telefonickou útěchu Argentince znásilněné policistou.

Alejandra Pereyrová z města Córdoba v centrální části Argentiny podle sdělovacích prostředků uvedla, že před deseti dny papeži napsala e-mail s žádostí o pomoc. Vylíčila v něm, že poté, co udala policistu, který ji znásilnil, se stala terčem nátlaku a výhrůžek ze strany úřadů.

"Asi v půl čtvrté odpoledne mi zazvonil mobil. Když jsem ho zvedla a zeptala se, kdo volá, ozvalo se: 'Papež.' Nemohla jsem tomu uvěřit," svěřila se 44letá žena novinářům.

Telefonický rozhovor podle ní trval třicet minut a týkal se "víry a důvěry". "Papež mě velmi pozorně vyslechl," ocenila Pereyrová. Dodala, že nyní udělá vše pro to, aby navštívila Vatikán. Nejvyšší představitel katolické církve jí prý slíbil, že ji přijme.

Podle agentury APA naposledy poskytl František telefonicky útěchu italské matce, jejíhož syna v červnu zastřelil jeho spolupracovník. Předtím počátkem srpna zavolal bratrovi jedné oběti ze severoitalského města Pesaro, který je upoután na kolečkové křeslo.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)