Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Synodní rada ČCE: K lepšímu soužití se nedospěje demonstracemi, zneužitými neonacisty

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 9. září 2013 22:53
Synodní rada ČCE: K lepšímu soužití se nedospěje demonstracemi, zneužitými neonacisty

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Praha - Představitelé Českobratrské církve evangelické (ČCE) ve středu zveřejnili na serveru E-cirkev.cz prohlášení odmítající projevy otevřeného i skrytého rasismu v české společnosti. Podle nich problémy v soužití mezi většinou a romskou menšinou nelze řešit jen spoléháním na práci s menšinami, ale zapotřebí je i práce s celou společností, překonávání zažitých nechutí, nenávistí a názorů.

"Skrytého rasismu v mnohých z nás využívají neonacistické bojůvky, které pochodují ulicemi a vykřikují rasistická hesla. V době hospodářské recese se celý problém ještě umocňuje a k neonacistům se přidávají další lidé. V těchto dnech se tak děje zvláště v místech, kde není zvládnutý problém soužití mezi většinou a romskou menšinou," píše se v textu synodní rady.

Představitelé největší z protestanských církví působících na našem území dále upozorňují: "K lepšímu soužití se nedospěje demonstracemi, které jsou zneužity představiteli neonacistických stran a skupin k šíření zlé a tupé ideologie. Takové způsoby odmítáme, protože ohrožují svobodu a důstojnost našich spoluobčanů a ve svém důsledku i nás samých. Jsou cizí našemu pojetí, které vychází z víry a z následování Ježíše Krista."

Řešení podle rady spočívá v trpělivé a systematické práci s celou společností: "Považujeme za potřebné, aby veřejná správa, církve a neziskové organizace s menšinami trpělivě a plánovitě pracovaly. Připomínáme, že v této věci nejde jen o práci s romskou menšinou, ale také o práci s celou společností, o překonávání zažitých nechutí, nenávistí a názorů na menšiny. Důležitá je odpovědná a pravdivá výchova dětí a mládeže a zdůraznění role rodiny jako prostoru, v němž se učíme lásce a toleranci."

Synodní rada je nejvyšší, šestičlenný správní orgán Českobratrské církve evangelické, volený synodem, se sídlem v Praze. Od listopadu 2009 do listopadu 2015 jsou členy rady Daniel Ženatý, Pavel Stolař, Eva Zadražilová, Joel Ruml, Lia Valková a Pavel Kašpar.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)