Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

ČT: Přerovská policie viní kněze ze sexuálního obtěžování dětí

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 24. června 2014 21:49

Přerov - Přerovští kriminalisté obvinili třiašedesátiletého katolického kněze ze sexuálního obtěžování dětí, uvedla dnes Česká televize. Podle jejích informací policisté muže zadrželi v jednom z činžovních domů přerovského přednádraží, kde žijí hlavně romské rodiny. Údajně obtěžoval pět chlapců a na případ upozornil jeden z rodičů. Krajský policejní mluvčí Josef Bednařík podle ČT potvrdil, že případ zneužívání dětí kriminalisté vyšetřují a podezřelého muže obvinili.

"Vzhledem k okolnostem případu a věku poškozených ale nebudeme podávat více informací," řekl mluvčí televizi.

Podle informací ČT státní zástupce navrhl, aby byl muž vzat do vazby, ale soud to odmítl. Mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka uvedl, že policie je zatím o případu oficiálně neinformovala. Dodal však, že jde o muže, který je dlouhodobě nemocný, a kněžské povolání proto nevykonává. Podle neoficiálních informací ČT kněz není z Přerova, pravidelně tam ale dojížděl.

Policisté kněze obvinili ze dvou trestných činů - svádění k pohlavnímu styku a ohrožování výchovy mládeže, uvedla televize.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)