Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinál Duka dnes předá šek na pomoc uprchlíkům v Iráku

Domácí zpravodajství / MiH / Apha.cz / 12. května 2015 18:26
Kardinál Duka dnes předá šek na pomoc uprchlíkům v Iráku

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze
Autor: Wikipedia.org / Steve Collis / Creative Commons

Praha - Kardinál Dominik Duka OP dnes předá arcibiskupovi syrské katolické církve Yohannu Petros Mouche z iráckého Mosulu šek na 3 miliony korun na pomoc uprchlíkům v Iráku. Peníze vybrali čeští věřící během kostelní sbírky a věnovali Charitě ČR. K předání dojde během dnešní bohoslužby, kterou bude slavit kardinál Duka od 18.00 hodin ve svatovítské katedrále při příležitosti 86. výročí jejího posvěcení.

Cesta arcibiskupa Mouche do České republiky se koná v souvislosti se Dnem modliteb za pronásledované křesťany, který připadá vždy na šestou neděli velikonoční, letos tedy na 10. května. Irácký arcibiskup tak v čase, kdy věřící naší vlasti intenzivně myslí na křesťany ohrožené pronásledováním, bude moci podat přímé svědectví o životě v oblastech ovládaných dnes tzv. Islámským státem.

Yohanna Petros Mouche se narodil roku 1943 v iráckém městě Karakoš (dnes Bachdída), roku 1968 byl vysvěcen na kněze pro syrskou katolickou diecézi Mosul a roku 2011 se stal arcibiskupem Mosulu na severu Iráku. Po útoku v syrskokatolickém kostele Svaté rodiny v Kirkúku 2. srpna 2011 odsoudil slabost a nečinnost irácké vlády. V srpnu roku 2014 musel uprchnout před islámskými bojovníky a od té doby navštěvuje a povzbuzuje křesťanské uprchlíky v Kurdistánu.

Související zpráva: Českou republiku navštíví arcibiskup Mouche z iráckého Mosulu

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 326)