Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Co je přes čáru?, budou se ptát na svém sjezdu mladí evangelíci

Domácí zpravodajství / juml / e-cirkev.cz / 1. října 2015 17:27
Co je přes čáru?, budou se ptát na svém sjezdu mladí evangelíci

Logo sjezdu mladých evangelíků
Autor: e-cirkev.cz

Litoměřice, Praha - Co je v sexualitě přes čáru? Proč může být cesta za výdělkem noční můrou? Má pomoc druhému svoje hranice? Odpovědi na tyto otázky budou o víkendu 2. až 4. října společně hledat stovky evangelíků a jejich přátel na celostátním setkání mládeže.

Téma letošního ročníku je Přes čáru. Účastníci si mohou vybrat z pestrého programu. Čekají je přednášky či workshopy vedené například literárním historikem Martinem C. Putnou, evangelickým farářem a bývalým senátorem Zdeňkem Bártou, neurologem Petrem Ridzoňem nebo Alenou Fendrychovou, která se dlouhodobě věnuje práci s migranty.

Čas bude i na sportovní vyžití, procházku s průvodcem, promítání filmu Co jsme komu udělali?, návštěvu čajovny či fair trade obchůdku Jednoho světa a ztišení a modlitby. Setkání zakončí nedělní bohoslužby, které bude od devíti hodin přenášet Český rozhlas Vltava, a výlet do nedalekého Terezína. Podrobný program lze nalézt na http://sjezd.mladez.evangnet.cz/2015/.

Letošní novinkou je adopce programů, kterou mohou účastníci akci podpořit. „Snažíme se udržet sjezd cenově přístupný pro každého. Účastnické poplatky nemalé náklady ale nepokryjí, jsme závislí na finančních darech. Zdroje jsou však nestálé, proto jsme se rozhodli nabídnout možnost adoptovat programy a tím sjezd finančně podpořit. Účastníci tak mimo jiné mohou dát najevo, jaké programy jsou pro ně důležité,“ popsala jedna z organizátorek Marta Keřkovská.

Sjezd (nejen) evangelické mládeže se koná už čtvrt století. Letošní ročník je pětadvacátý. Základní myšlenkou projektu je celostátní setkání mladých lidí s ekumenickou účastí. „Obsahem setkání jsou workshopy, přednášky, diskuse, hudba, divadlo, film, duchovní programy a mnohé jiné. Probírána jsou aktuální témata týkající se života mladých lidí a jejich problémů. Za cíl si klademe vedení k samostatnosti, toleranci, rozvíjení ekumenických kontaktů, získávání kulturního rozhledu a schopnosti orientovat se v dnešní společnosti,“ vysvětluje Jana Škubalová, vedoucí Oddělení mládeže Českobratrské církve evangelické.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 106)