V Číně se upálil tibetský mnich, jde o první letošní případ
Ze světa / kir / ČTK / 2. března 2016 8:28 Peking -Tibetský buddhistický mnich se v pondělí odpoledne upálil nedaleko kláštera v západočínské provincii S'-čchuan na protest proti čínské vládě v Tibetu. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na rozhlasovou stanici Radio Free Asia (RFA). Jednalo se o první případ sebeupálení na podporu Tibetu v letošním roce.
Podle RFA mnich po zapálení vykřikoval hesla na podporu tibetské nezávislosti. Tibetské exilové zdroje uvádějí, že během posledních pěti let se zapálilo nejméně 114 mnichů i dalších lidí na podporu Tibetu; většina z nich popáleninám podlehla. Získat informace z izolovaných tibetských oblastí je těžké a čínské úřady o nich zachovávají mlčení.
Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:
Související zprávy a články
Aktuální zprávy
15.01.2026 11:55
Bývalé vedení KTF objednalo právní služby za 670 tisíc, Univerzita Karlova zvažuje trestní oznámení
14.01.2026 22:56Tříkrálové koledování pro Charitu ČR skončilo, sbírka ale pokračuje
14.01.2026 12:46Velmistr řádu: Maltézští rytíři přebírají stále globálnější roli ve světě
Diskuze k zprávě
Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.
Bankovní spojení
Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Seznamka

