Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Výstava přibližuje sakrální architekturu doby Karla IV.

Kraje: Jihomoravský / juml / ČTK / 12. října 2016 20:15
Výstava přibližuje sakrální architekturu doby Karla IV.

Karel IV. klečící před Madonnou, část votivního obrazu arcibiskupa Jana Očka z Vlašimi
Autor: Wikipedia.org / Národní galerie v Praze

Brno - Modely, studie a vizualizace staveb z doby Karla IV. vystavuje Diecézní muzeum v Brně. Připomíná tak 700. výročí narození českého krále a římského císaře. Modely jsou dílem studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Zájemci mohou výstavu zhlédnout do 30. října.

Výstava instalovaná v kryptě katedrály svatých Petra a Pavla zdaleka nezachycuje všechny architektonické počiny Karla IV. Jde o průřez mezi stavbami jeho doby a těmi, na které měl vliv. K vidění jsou například modely kostela svatého Jakuba v Brně, chrámu Panny Marie Sněžné v Praze nebo chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře.

"Výstavou jsme připojili k oslavám 700. výročí narození Karla IV. Protože jsme architekti, zvolili jsme architekturu. Sakrální jsme vybrali, protože se jedná o vrcholnou architektonickou disciplínu," řekl dnes ČTK Ivo Boháč z fakulty architektury.

Stavby modelované a vizualizované studenty pod vedením Jaroslava Drápala a Ivo Boháče připomínají ukázku vrcholné gotiky na našem území. Jde o stavby dokončených i nedokončené, objekty přestavěné i dnes již neexistující. Návštěvníci tak mohou prostřednictvím modelů a vizualizací nahlédnout do prostor staveb, které z velké části změnil chod dějin nebo úplně zničil čas.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Bíle místo
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)